listopad 2017

20171129

Seminarium "Dyskryminacja i przemoc na uczelni - obecność nieusprawiedliwiona"

Data: 29.11.2017
Czas rozpoczęcia: 9:00
Miejsce: Collegium Novum (ul. Gołębia 24), sala nr 30
Witryna internetowa wydarzenia: www.tjk.uj.edu.pl/program/sroda
Seminarium "Dyskryminacja i przemoc na uczelni - obecność nieusprawiedliwiona"

Seminarium "Dyskryminacja i przemoc na uczelni - obecność nieusprawiedliwiona" poświęcone jest prezentacji rezultatów projektów równościowych, antydyskryminacyjnych i antyprzemocowych prowadzonych aktualnie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Zachęcamy do udziału w seminarium poświęconym prezentacji rezultatów projektów równościowych, antydyskryminacyjnych i antyprzemocowych prowadzonych aktualnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczestnicy i uczestniczki będą mieli okazję:

• zapoznać się ze strukturą 16-godzinnego warsztatu antydyskryminacyjnego dla społeczności akademickiej UJ opracowanego w ramach projektu „Sprawiedliwe i bezpieczniejsze miasta dla wszystkich”;
  • poznać wyniki badań projektu „Gender in Physics”;
  • dowiedzieć się więcej na temat „Standardu Antydyskryminacyjnego dla uczelni”;
  • podyskutować o wdrażaniu działań antydyskryminacyjnych na UJ oraz zaproponować zmiany w dotychczasowych politykach oraz procedurach.

Seminarium jest organizowane w ramach Tygodnia Jakości Kształcenia UJ. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz rejestracyjny (trzecie wydarzenie od góy).

Program wydarzenia

9:00-9:15 - Wprowadzenie (mgr Katarzyna Jurzak, Pełnomocniczka Rektora UJ ds. bezpieczeństwa studentów i doktorantów)

9:15-10:00 - Przeciwdziałanie dyskryminacji i przemocy motywowanej uprzedzeniami na uczelni (mgr Agata Teusch, Prezeska Zarządu Fundacji Autonomia)

10:00-10:45 - Trudności w realizowaniu karier naukowych przez kobiety (dr Ewa Krzaklewska, mgr Ewelina Ciaputa, Instytut Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego)